Ombud på stämman

Här ser du vilka personer som blivit valda till ombud och suppleanter i de olika valkretsarna.

Om du vill komma i kontakt med ombudet i din valkrets kan du mejla till stamman@lararnasakassa.se och lämna dina kontaktuppgifter, så ber vi att ombudet hör av sig till dig.

Ombud och suppleanter valda 2021

Följande personer valdes 2021 och har sitt uppdrag till 2022.

Valkrets

Ombud

Suppleant

Blekinge län  Magnus Björk, Ronneby Peter Conrad, Fågelmara
Dalarnas län Ann-Chatrin Andersson, Borlänge Linda Qvist, Borlänge
Gotlands län  Mikael Ringkvist, Klintehamn Åsa Norrby, Romakloster
Gävleborgs län Nenad Tolic, Storvik Agne Eklund, Gävle
Göteborgs kommun Ewa Gustafsson, Göteborg Anna Berntsson, Göteborg
Hallands län  Susanne Jovliden, Halmstad Nadja Breife, Vallda
Jämtlands län  Lotta Tander, Brunflo Anna Cgristina Wärme-Hansson, Östersund
Jönköpings län  Johan Henrik Tällberg, Jönköping Lars-Göran Bruce, Nässjö
Kalmar län Minna-Maria Elisabeth Jonsson, Hultsfed Vakant
Kronobergs län  Åsa Wasslund, Åryd Maria Sassner, Alvesta
Malmö kommun  Emma Mattsson, Malmö Liselotte Frid, Limhamn
Norrbottens län Elsa Ann-Louise Berkfors, Boden Monica Kristina Daniels, Risögrund
Skåne län  Pia Olsson, Eslöv Zahra Sadjadi, Helsingborg
Stockholms kommun  Daniel Svensson, Stockholm Maria Panayatoff, Stockholm
Stockholms län  Mariam Gergis, Södertälje Vakant
Södermanlands län  Bo Sundahl, Katrineholm Robert Dahlkvist, Julita
Uppsala län  Åsa Lindén, Björklinge Heidi Bischof, Uppsala
Värmlands län  Erik Björnermark, Björneborg Yvonne Mosling, Arvika
Västerbottens län  Olle De Vahl, Umeå Mikael Johansson, Bureå
Västernorrlands län  Ulrika Hägglund, Älandsbro Anneli Arvidsson, Örnsköldsvik
Västmanlands län  Sanna Dimberg, Sala Vakant
Västra Götalands län  Åsa Zetterberg, Trollhättan Eva Lindkvist, Munkedal
Örebro län  Therese Andersson. Örebro Charlie Jarl, Karlskoga
Östergötlands län  Hanna Almcrantz, Åtvidaberg Jessica Milch, Vikingstad

Ombud och suppleanter valda 2020

Följande personer valdes 2020 och har sitt uppdrag till 2021.

Valkrets

Ombud

Suppleant

Blekinge län Malin Ohlin Carina Svensson
Dalarnas län Ann-Chatrin Andersson Linda Qvist
Gotlands län Mikael Ringkvist Åsa Norrby
Gävleborgs län Nenad Tolic Sven Olov Nordqvist
Göteborgs kommun Ewa Gustafsson Vakant
Hallands län Susanne Jovliden Nadja Breife
Jämtlands län Vakant Vakant
Jönköpings län Johan Henrik Tällberg Lars-Göran Bruce
Kalmar län Minna-Maria Elisabeth Jonsson Maria Kechagia
Kronobergs län Åsa Wesslund Maria Sassner
Malmö kommun Emma Mattsson Liselotte Frid
Norrbottens län Monika Kristina Daniels Elsa Ann-Louise Berkfors
Skåne län Pia Olsson Zahra Sadjadi
Stockholms kommun Svetlana Aleksandrovna Gorodetskaya Vakant
Stockholms län Anna Eva Ingrid Johansson Vakant
Södermanlands län Bo Sundal Robert Dahlkvist
Uppsala län Ingela Grehn Heidi Bischof
Värmlands län Kim Åsbom Vakant
Västerbottens län Olle De Vahl Emma Burman
Västernorrlands län Ulrika Hägglund Annelie Arvidsson
Västmanlands län Katarina Nikitin Vakant
Västra Götalands län Åsa Zetterberg Eva Lindkvist
Örebro län Vakant Vakant
Östergötlands län Hanna Almcrantz Vakant