Ombud på stämman

Här ser du vilka personer som blivit valda till ombud och suppleanter i de olika valkretsarna.

Om du vill komma i kontakt med ombudet i din valkrets kan du mejla till stamman@lararnasakassa.se och lämna dina kontaktuppgifter, så ber vi att ombudet hör av sig till dig.

Ombud och suppleanter valda 2022

Följande personer valdes 2022 och har sitt uppdrag till föreningsstämman 2023.

Valkrets

Ombud

Suppleant

Blekinge län Kristin Andersson, Jämjö Carina Svensson, Karlskrona
Dalarnas län Ann-Louise Vilhelmsson, Ludvika Ulrika Altzar, Borlänge
Gotlands län Åsa Norrby, Romakloster Helena Mårtensson, Visby
Gävleborgs län Nenad Tolic, Storvik Vakant
Göteborgs kommun Ewa Gustafsson, Göteborg Birgitta Karlsson, Torslanda
Hallands län Susanne Jovliden, Halmstad Ksenia Nifakina, Kungsbacka
Jämtlands län Vakant Vakant
Jönköpings län Henrik Tällberg, Jönköping Lars-Göran Bruce, Nässjö
Kalmar län Minna-Maria Jonsson, Hultsfed Pernilla Carlsson, Kalmar
Kronobergs län Åsa Wasslund, Åryd Maria Sassner, Alvesta
Malmö kommun Emma Mattsson, Malmö Liselotte Frid, Limhamn
Norrbottens län Ann-Louise Berkfors, Boden Monica Daniels, Risögrund
Skåne län Muhamet Muriqi, Landskrona Anette Levin, Lomma
Stockholms kommun Sanna Olsson, Bagarmossen Vakant
Stockholms län Linda Bergström, Täby Lena Alderin, Sundbyberg
Södermanlands län Bo Sundahl, Katrineholm Maria Pihl, Nyköping
Uppsala län Ingela Grehn, Storvreta Heidi Bischof, Uppsala
Värmlands län Erik Björnermark, Björneborg Lena Edlund, Kil
Västerbottens län  Irene Karlsson, Kåge Fredrik Byström, Tärnaby
Västernorrlands län  Ulrika Hägglund, Älandsbro Anneli Arvidsson, Örnsköldsvik
Västmanlands län Katarina Nikitin, Kolsva Vakant
Västra Götalands län Åsa Zetterberg, Trollhättan Yusuf Abdullahi, Trollhättan
Örebro län Vakant Vakant
Östergötlands län  Hanna Almcrantz, Åtvidaberg Vesa Saranpää, Norrköping

Ombud och suppleanter valda 2021

Följande personer valdes 2021 och har sitt uppdrag till föreningsstämman 2022.

Valkrets

Ombud

Suppleant

Blekinge län  Magnus Björk, Ronneby Peter Conrad, Fågelmara
Dalarnas län Ann-Chatrin Andersson, Borlänge Linda Qvist, Borlänge
Gotlands län  Mikael Ringkvist, Klintehamn Åsa Norrby, Romakloster
Gävleborgs län Nenad Tolic, Storvik Agne Eklund, Gävle
Göteborgs kommun Ewa Gustafsson, Göteborg Anna Berntsson, Göteborg
Hallands län  Susanne Jovliden, Halmstad Nadja Breife, Vallda
Jämtlands län  Lotta Tander, Brunflo Anna Cgristina Wärme-Hansson, Östersund
Jönköpings län  Johan Henrik Tällberg, Jönköping Lars-Göran Bruce, Nässjö
Kalmar län Minna-Maria Elisabeth Jonsson, Hultsfed Vakant
Kronobergs län  Åsa Wasslund, Åryd Maria Sassner, Alvesta
Malmö kommun  Emma Mattsson, Malmö Liselotte Frid, Limhamn
Norrbottens län Elsa Ann-Louise Berkfors, Boden Monica Kristina Daniels, Risögrund
Skåne län  Pia Olsson, Eslöv Zahra Sadjadi, Helsingborg
Stockholms kommun  Daniel Svensson, Stockholm Maria Panayatoff, Stockholm
Stockholms län  Mariam Gergis, Södertälje Vakant
Södermanlands län  Bo Sundahl, Katrineholm Robert Dahlkvist, Julita
Uppsala län  Åsa Lindén, Björklinge Heidi Bischof, Uppsala
Värmlands län  Erik Björnermark, Björneborg Yvonne Mosling, Arvika
Västerbottens län  Olle De Vahl, Umeå Mikael Johansson, Bureå
Västernorrlands län  Ulrika Hägglund, Älandsbro Anneli Arvidsson, Örnsköldsvik
Västmanlands län  Sanna Dimberg, Sala Vakant
Västra Götalands län  Åsa Zetterberg, Trollhättan Eva Lindkvist, Munkedal
Örebro län  Therese Andersson. Örebro Charlie Jarl, Karlskoga
Östergötlands län  Hanna Almcrantz, Åtvidaberg Jessica Milch, Vikingstad